Majitelé produktů značky Apple mají od ledna 2020 možnost využívat pro lepší orientaci nové interiérové mapy. Letiště Praha se tímto krokem zařadila mezi 15 letišť v Evropě a celkově mezi 74 letišť, které tuto možnost cestujícím nabízejí.

Jakou to má výhodu pro cestující?

Oproti běžné mapě totiž návštěvník letiště uvidí kromě své polohy i nejdůležitější body, mezi které patří přepážky, brány k letadlům, stanoviště bezpečnostní kontroly, výdejní místa zavazadel, ale i obchody a restaurace.

Aplikace Apple Maps

Jediné, co budete potřebovat je používat mapu od Apple, kterou už máte předinstalovanou na svých zařízeních. Nezapomeňte, že na obrazovce máte možnost vybrat požadované patro (L0 - L3). To pro případ, že se vám nezobrazí patro, které zrovna potřebujete.

Na telefonu, tabletu i počítači

Interiérovou mapu můžete oficiálně používat na svých telefonech a tabletech, ale můžeme potvrdit, že vám bude fungovat i na počítačích.

Na letišti se už neztratíte

S aplikací od Apple se už neztratíte nejen na Letišti Václava Havla, ale i v dalších zemích, respektive letištích, které interiérové mapy podporují. K dnešnímu dni je jich rovných 100 a nejvíce jich najdeme samozřejmě v USA.

Další letiště v Evropě

Pokud byste chtěli využívat interiérové mapy od Apple i v dalších letištích, napovíme vám, že jsou k dispozici v těchto zemích:

Dánsko - Copenhagen Finsko - Helsinky Francie - Lyon a Nice Irsko - Dublin Itálie - Miláno - Linate a Miláno -Malpensa Nizozemsko - Amsterdam Německo - Berlín - Tegel, Berlín - Schönefeld i Frankfurtu Řecko - Atény Švýcarsko - Zurich a Ženeva Velká Británie - Newcastle, Londýn - Heathrow, Londýn - Gatwic a Edinburgh

Všechna místa najdete na Wikipedii

Autopůjčovna na letišti

Nezapomeňte, že je naše autopůjčovna k dispozici i na Letišti Václava Havla. Vybraný vůz vám samozřejmě předáme, případně i vyzvedneme na vámi požadovaném terminálu. Pokud se do České republiky chystáte, vyberte si vůz z některé z našich kategorií a nezapomeňte nám do poznámky napsat číslo letu. Počkáme na vás v prostorách letiště.

Naše tipy

V kategorii SUV nabízíme vozy:

Pokud hledáte vůz pro více osob (minibus), vybírat můžete z těchto vozidel:

Z osobních vozů střední třídy doporučujeme:

Pokud dáváte přednost sportovnější jízdě, nezapomeňte, že máme v nabídce i:

Toto byl samozřejmě výčet pouze některých aut z našeho celkového vozového parku. Určitě si vyberete!